Success at Begun Cup 2012

Вариант5 взе участие в поредното състезание от началото на сезона – след успешно участие в купа „Първа пролет” в Шумен и купа „Трите хълма” във Велико Търново миналия уикенд, тази последна седмица от март, състезателите ни се представиха много добре и на състезанията край Варна за купа „Бегун”.

Организаторите от Варненския клуб бяха подготвили интересен и тежък район за класическата си дистанция в събота. Нашите състезатели се представиха много добре. Победител в най-силната мъжка група – М21Е стана нашия състезател Иван Сираков, като топ-6 беше допълнен от други наши елитни мъже – съответно Валентин Паскалев и Ивайло Петров. При 14 годишните момчета Арман Топчу спечели пред съотборника си Мариян Начев, наш състезател остана и на 4-тото място в тази възрастова група – Станислав Станиславов, Станимир Бончев е 7ми. Стефани Алексиева и Петър Василев останаха на крачка от призовите тройки и заеха 4ти места при 12 годишните. Дани Бонев победи при най-малките – 10 годишните, които участват по маркировка. Един от треньорите в клуба – Петранка Ангелова зае 3тото място при Жени-35, а второ и трето място при Мъже-21-А и Жени-21-А заеха съответно Камен Ненов и Радмила Сапунджиева. В генералното класиране за купа “Бегун” клубът ни “Вариант 5” се пребори за 3то място.

Следобед се проведе и МОЛ-ориентирането, което стана марка на Варненския клуб. Състезанието се проведе в мол „Двете кули”, като се използваха 4 от етажите му с всичките стълби, ескалатори и така нататък. Демонстративното, атрактивно състезание наистина се превърна в едно шоу – много от състезателите бяха объркани по етажите и не знаеха къде да намерят точките си. Състезатели на Вариант 5 обаче се справиха много добре с тези предизвикателства. Възрастовите групи този път бяха не традиционни и участниците бяха разделени в три групи от всеки пол – до 14 години, до 18 години и над 18 години. Георги Георгиев стана победител при мъжете до 18 години, а Иван Сираков остана 3ти при мъжете над 18 години. Полина Ганева успя да се справи със силната конкуренция при жените над 18 години и зае 3то място.

През следващата седмица Вариант 5 ще организира традиционния пролетен тренировъчен лагер в Шкорпиловци като на път за там състезателите ни ще участват в купа „Академик”, която ще се проведе в околностите на с. Равна гора в неделя (08.04).