Клуб по ориентиране „Вариант5” Търговище взе участие с 45 състезатели в петото поредно състезание за купа „Браун къп”, което се проведе на изминалия уикенд (9-10 април). Организаторите от клуб „Браун тим”, Велико Търново отново се постараха и подготвиха два нови и интересни района за ориентиране.

През първия състезателен ден в старата столица се проведе спринтовата дистанция. Състезателите бяха изправени пред много трудности в крепостта ”Царевец”, сред множеството каменни стени и разрушени постройки. Втория ден беше средната дистанция, която се проведе в гористата местност над гр.Трявна, като финалът беше пред Община Трявна.

Над 450 състезатели от 24 клуба взеха участие в надпреварата. Освен българи, участие взеха и състезатели от Румъния. За класирането се вземаха резултатите от двата старта.

Шампиони от “Вариант 5” в своите групи станаха Валентин Паскалев (Мъже 18), Петранка Ангелова (Жени 40), Емил Димитров (Мъже 45). На почетната стълбичка се качиха още Здравко Овчаров при момчета 12 години – трето място и Веселин Илиев при мъже 35 – трето място. Специална награда имаше и за най-бързо пробягана финална отсечка, където Димитир Стефанов я спечели наравно със Станимир Беломъжев от София. В комплексното класиране отборът се класира на трето място след „Подем” Габрово и „Елит-НСА” София. Красивата дървена купа ще напомня на състезателите за хубавото състезание.