Шуменското плато беше арена на последното държавно първенство по ориентиране за годината през изминалия уикенд. Шампионите на страната в дисциплината маратон бяха излъчени в едно тежко и дълго, проверяващо волата на състезателите състезание.

Организаторите от Шумен се бяха постарали участниците да обиколят всеки кът от местността, като разбира се – най-дългите и трудни маршрути бяха за елита – при жените с дължина – 14,1 км с 22 контролни точки, а при мъжете – 22,4 км с 34 контролни точки. Именно там СКО „Вариант 5” постигна най-голям успех, след като Кирил Николов Дизела и Иван Сираков от търговищкия клуб заеха първите две места. Тройката допълни състезател от „Бегун” Варна – Владимир Атанасов.

Петранка Ангелова (Вариант 5) също се окичи с медал – сребърен, в групата на 40 годишните жени. Цвета Илиева, традиционно силна през целия сезон, и сега успя да се нареди на 4-то място при „каките” – жени до 18 години.

В съпътстващото състезание предния ден за купа „Шуменска крепост” състезателите на „Вариант 5” също спечелиха няколко медала. Освен титлата в мъже-елит, спечелена от Кирил Николов, същото направи и Петър Тодоров при 40 годишните мъже. Бетина Бонева и Цвета Илиева също бягаха много добре и заеха 3-тите места в своите групи – съответно до 14 и до 16 години.