Състезателите от клуб по ориентиране Вариант5 взеха участие в 35-те международни състезания за купа ”България”, които се проведоха от 2 до 5 юни в района на Приморско. Използваните от организаторите терени, на които през 2010г се проведе Европейско първенство за мъже и жени, бяха голямо предизвикателство за всички и осигуриха една интересна надпревара във всички възрастови групи. Почти 600 състезатели се състезаваха в купа „България”. През първите два състезателни дни класирането определяше стартовия ред и интервал, на база сбора от времената, за последния състезателен ден, когато на преследване се определиха носителите на купа „България” за 2011г.

В крайното класиране СКО Вариант5 спечели три титли – Валентин Паскалев, с общо време 3часа 10мин и 13сек за трите дни, се наложи убедително в групата на 18 годишните юноши, оставяйки на 16:20мин зад себе си състезателя на Компас Крос Русе – Димитър Михайлов и още 16:47 неговия съотборник Росен Стефанов. При 40 годишните жени Петранка Ангелова също финишира необезпокоявана и се наложи с 11:42 преднина пред Татяна Станева (Разград) и 12:09 пред Надя Йорданова (Ст.Загора). При мъже „Б” треньорът на отбора Добромир Добрев спечели много оспорваната борба и след три дена завоюва титлата с преднина от 1:45мин.

В Елитната мъжка категория нашият представител Иван Сираков спечели второто място, с изоставане от общо 6:39мин от Кирил Николов. Двамата бяха с класа над останалите състезатели, след като третото място остана за живеещия в Норвегия Лъчезар Илиев, който е 21:13мин след Сираков.

Радмила Сапунджиева (Вариант5) се нареди втора при жени „Б”, а Веселин Илиев трети при мъже до 40 години, където негов подгласник, на 4то място остана и Стилиян Панчев. При момчета до 12 години Здравко Овчаров остана 6ти, а Николай Владиславов 7ми при 14 годишните.

Пълното класиране, както и сплит-времена може да намерите на страницата на купа “България” и БФО.