Competitions around Veliko Tarnovo

През изминалия уикенд се проведе традиционното състезание организирано от „Трапезица 1954” Велико Търново в града и региона. И тази година проявата беше включена в програмата по случай празника на града. В не чак толкова сурово време, около 450 участници от цялата страна и чужбина се състезаваха в три старта – два спринта за купа „С карта из Търновград” и една средна дистанция, която носеше точки за Световната ранглиста за купа „Трите хълма”.

В първия ден нашите елитни мъже водиха оспорвана битка за победата, но по-силен се показа Кирил Николов – Дизела, който с няколко метра във втория спринт, преследването, надбяга Иван Сираков, който трябваше да се задоволи с 2-ро място след победата в първия спринт. Така класирането в М21Е за купа „С карта из Търновград” беше оглавено от двама представители на Вариант 5 – Кирил и Иван, следвани от Апостол Атанасов от клуба домакин.

купа "С карта из Търновград" 2013, М21Е

При 14-годишните момчета Димитър Делев се пребори за бронзов медал, а Здравко Овчаров в същата група остана 5-ти. При 16-годишните момичета Цвета Илиева също остана на 5-то място, а баща и Веселин Илиев спечели надпреварата при Мъже-40 пред представители на Украйна и Ямбол.

През втория ден, когато дистанцията беше съвсем различна, с технични и тежки маршрути в околностите на манастир Св. Троица, Кирил Николов беше отново над всички и спечели надпреварата при Мъже-Елит за купа „Трите хълма”. Той остави зад себе си Ивайло Каменаров (Компас-крос Русе), Владимир Атанасов (Бегун Варна), Иван Сираков (Вариант 5 Търговище), Овидиу Мутю (Румъния) и Даниел Баркаш (Румъния).

купа "Трите хълма" 2013, Ж16

При 16-годишните момичета Цвета Илиева донесе другата победа за „Вариант 5” този ден, изпреварвайки Елица Атанасова (Трапезица 1954 В.Т.) и Калина Драшкова (Узана Габрово). При по-малките – 12 годишните момичета Бетина Бонева се пребори за бронзов медал. Трето място зае и Здравко Овчаров при 14-годишните момчета. При 40 годишните ветерани спечелихме титла в лицето на Радмила Сапунджиева при дамите и бронз при мъжете за Веселин Илиев.