Variant 5

VARIANT 5 Orienteering
21Sep/190

10 medals at SEEOC for Variant 5 athletes

💪🏻Отлично представяне на състезателите от СКО “Вариант 5” Търговище, които бяха част от националния отбор за Шампионата на Югоизточна Европа в Молдова! Програмата на първенството започна в четвъртък и включваше спринт, дълга дистанция, щафета и средна дистанция.
🏆🇧🇬 България отново, за 9-та поредна година, е победител в отборната надпревара и грабна купата, а Яна Илиева, Емили Александрова, Ренета Ненкова, Калоян Петров и Димитър Желязков допринесоха за успеха с 10 медала!
Яна Илиева (Ж16)🥇🥇
Димитър Желязков (М21Е) 🥈🥈
Калоян Петров (М16)🥈🥉🥉
Емили Александрова (Ж16)🥈🥉
Ренета Ненкова (Ж18)🥉

21Sep/190

Bulgaria Cup 2019

От 2 до 4 август в местността Скумсале между Копривщица и Стрелча се проведоха 43-те тридневни международни състезания по ориентиране за купа „България“, организирани от Orienteering club Begun Varna.
Организаторите ни предложиха три невероятни състезателни дни с изобилието на скални образувания и технични маршрути, които подложиха на изпитание всеки един състезател.
Вариант 5 се включи с 50 участника.
Етапни победи успяха да вземат Радостин Асенов при мъже 12 и Петранка Ангелова при жени 45.
🤩В крайното класиране Вариант 5 спечелиха 1 златен, 2 сребърни и 3 бронзови медала!
🏆🥇 Яна Илиева - жени 16;
🥈 Петър Тодоров - мъже 45;
🥈 Петранка Ангелова - жени 45;
🥉 Калоян Петров - мъже 16;
🥉 Владимир Колев - мъже 35;
🥉 Виктор Вичев - отворен къс маршрут.
4-то място - Рая Дианова - жени 12;
5-то място - Емили Александрова - жени 16;
5-то място - Димитър Желязков - мъже 21 елит;
6-то място - Ренета Ненкова - жени 16.

🏆По традиция резултатите на всички възрастови групи от втори състезателен ден важат за купа "Кольо Сидеров", където SKO "Variant 5" Targovishte спечели пред отборите на Brown Team/Браун Тим и КСО Валди - София/ Orienteering Valdi- Sofia

22Jul/190

Strong Variant 5 at MTB-O champs

🚴‍♂️ СКО "Вариант 5" с 15 медала от Държавното първенство по Коло ориентиране, което се проведе през изминалия уикенд в с. Ново село край Велико Търново. Клубът ни беше представен от 33 състезатели.

🥇🥇В спринтовата дистанция злато спечелиха Емили Алесандрова /Ж14/ и Бетина Бонева /Ж18/. Сребрърни медали заслужиха Рая Дианова /Ж12/, Калоян Петров /М16/ и Марияна Иванова /Ж45/. Бронзов медал спечели Благовеста Пенчева /Ж45/.

🥇В дългата дистанция държавен шампион стана Калоян Петров при М16. Сребърни медали спечелиха Рая Дианова /Ж12/, Джан Ахмедов /М14/, Яна Илиева /Ж16/ и Николай Колев /М21/.

🥇В щафетите СКО "Вариант 5" беше представен от 10 щафети, като 4 от тях спечелиха отличия!Шампионска титла за щафетата в жени 16 в състав: Емили Александрова, Яна Илиева и Ренета Ненкова. Сребърни медали спечели щафетата при мъже 14 в състав: Юлия Георгиева, Виктор Бонев и Джан Ахмедов, а с бронзови медали се окичиха щафетите ни в жени 12 - Таня Георгиева, Мелиса Наумова и Рая Дианова и жени 21 - Десислава Димова, Цвета Илиева и Бетина Бонева!

👏Поздравления за всички състезатели от клуба, които направиха този шампионат по коло ориентиране толкова успешен!

Пълни резултати може да намерите на сайта на БФО: www.orienteering.bg