От 2 до 4 август в местността Скумсале между Копривщица и Стрелча се проведоха 43-те тридневни международни състезания по ориентиране за купа „България“, организирани от Orienteering club Begun Varna.
Организаторите ни предложиха три невероятни състезателни дни с изобилието на скални образувания и технични маршрути, които подложиха на изпитание всеки един състезател.
Вариант 5 се включи с 50 участника.
Етапни победи успяха да вземат Радостин Асенов при мъже 12 и Петранка Ангелова при жени 45.
🤩В крайното класиране Вариант 5 спечелиха 1 златен, 2 сребърни и 3 бронзови медала!
6-то място – Ренета Ненкова – жени 16.

🏆По традиция резултатите на всички възрастови групи от втори състезателен ден важат за купа “Кольо Сидеров”, където SKO “Variant 5” Targovishte спечели пред отборите на Brown Team/Браун Тим и КСО Валди – София/ Orienteering Valdi- Sofia