Измина Държавното първенство по колоориентиране, което се проведе в три дни на Шуменското плато. Дистанциите бяха спринт, дълга и щафети. На старт застанаха над 300 състезатели във възрастови групи от 12 до 65 годишни от цялата страна. Клуба по ориентиране „Вариант5” взе участие с 26 състезатели.

В спринтовата дистанция Николай Владиславов (мъже14), Стефан Павлов (мъже18) и Станислав Костадинов (мъже 45) спечелиха сребърни медали, а Здравко Овчаров (мъже 12) и Слав Вампоров (мъже 18) – бронзови.

В дългата дистанция отлично се представи Слав Вампоров (мъже 18) като спечели убедително първото място и единствен за клуба спечели златен медал от това първенство. При мъже 16 Георги Антонов остана трети на секунди и Станислав Костадинов също трети, при ветераните.

В щафетното състезание три щафети се сдобиха със сребърни медали. Арман Топчу, Здравко Овчаров и Николай Владиславов при мъже 14, Георги Антонов, Георги Георгиев и Александър Александров при мъже 16 и Димитър Стефанов, Добромир Добрев и Веселин Минев при елитната група мъже 21. Една грешка на Валентин Кирилов на първи пост при мъже 18 декласира цялата щафета, която беше с първо време.
Много добре се представиха и ветераните Диян Николов, Илиян Павлов и Станислав Костадинов, които заеха трето място.

Състезателите от Търговище спечелиха общо 1 златен, 12 бронзови и 7 сребърни медала.